Akademickie Mistrzostwa Polski w Szermierce (24.06.2021)
24 czerwca 2021 roku w hali sportowej UAM przy ul. Zagajnikowej w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Szermierce.
W zawodach wystartowało 130 zawodniczek i zawodników z 36 uczelni.
Nasz klub reprezentowali:
- Baliunova Iryna
- Bem Maciej
- Bem Kacper
- Chrzanowska Julia
- Chrzanowska Marika
- Gralik Dawid
- Jasiński Mateusz
- Kędziora Agata
- Koc Franciszek
- Kolibabka Julia
- Kornacki Tymoteusz
- Koślicki Michał
- Maćkowiak Kacper
- Michalak Weronika
- Michalski Philip
- Szreder Michał
- Vetulani Zygmunt
- Walczyk Julia
wyniki na żywo: https://www.facebook.com/ampszermierka
Szermierze reprezentujący nasz klub zajęli drugie miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej, a pierwsze miejsce wśród wszystkich uniwersytetów.
Podczas rozgrywanych w Poznaniu zawodów złoty medal we florecie wywalczyła Julia Walczyk, a srebrne medale trafiły do Julii Chrzanowskiej i Macieja Bema. W szerokim finale uplasowały się szablistki (5 m. Agata Kędziora oraz 8 m. Weronika Michalak ).
W zawodach wystartował wystartował kierownik i inicjator sekcji szermierczej UAM - prof. dr hab. Zygmunt Vetulani.
Poniżej prezentujemy wyniki zawodów.
GENERALNA KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
- Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
- Politechnika Wrocławska
- Politechnika Gdańska
- Uniwersytet Wrocławski
- Uniwersytet Gdański
- Politechnika Śląska w Gliwicach
- Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie
- Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
- Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
- Politechnika Warszawska
- Uniwersytet Warszawski
- Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
- Collegium Civitas w Warszawie
- Politechnika Poznańska
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
- Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
- Uniwersytet Śląski w Katowicach
- Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
- Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
- Uniwersytet Zielonogórski
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA W TYPIE UNIWERSYTETÓW
- Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
- Uniwersytet Wrocławski
- Uniwersytet Gdański
- Uniwersytet Warszawski
- Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
- Uniwersytet Śląski w Katowicach
- Uniwersytet Zielonogórski
Wyniki zawodów indywidualnych:
Floret kobiet
1. WALCZYK Julia (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
2. CHRZANOWSKA Julia (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
3. JEGLIŃSKA Aleksandra (Collegium Civitas w Warszawie)
3. TOMCZAK Renata (Politechnika Poznańska)
10. KOLIBABKA Julia (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
Floret mężczyzn
1. RZĄDKOWSKI Andrzej (Uniwersytet Wrocławski)
2. BEM Maciej (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
3. GOC Bartosz (Politechnika Gdańska)
3. BOROWIEC Piotr (Politechnika Gdańska)
9. KOŚLICKI Michał (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
10. MAĆKOWIAK Kacper (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
13. BEM Kacper (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
20. KORNACKI Tymoteusz (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
24. JASIŃSKI Mateusz (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
25. GRALIK Dawid (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
26. VETULANI Zygmunt (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
Szpada kobiet
1. MROSZCZAK Anna (Politechnika Wrocławska)
2. WILASZEK Paulina (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu)
3. KAWENCKA Ewa (Politechnika Śląska w Gliwicach)
3. RUTZ Barbara (Politechnika Wrocławska)
Szpada mężczyzn
1. LUBIENIECKI Wojciech (Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie)
2. SZURLEJ Bartłomiej (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu)
3. RACHWALIK Michał (Uniwersytet Opolski )
3. MICHALAK Damian (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach)
9. KOC Franciszek (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
Szabla kobiet
1. WĄTOR Angelika (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach)
2. CIEŚLAR Zuzanna (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach)
3. ZAWODNIAK Małgorzata (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu)
3. NOWINOWSKA Natalia (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie)
5. KĘDZIORA Agata (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
8. MICHALAK Weronika (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)
Szabla mężczyzn
1. KACZKOWSKI Krzysztof (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach)
2. SZCZEPANIK Piotr (Politechnika Warszawska)
3. SOSULSKI Piotr (Politechnika Śląska w Gliwicach)
3. BIAŁECKI Cezary (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)